Digitální zesilovače Adastra A4, A6, A8 se řadí to tzv. matrix zesilovačů, nebo taky česky, zónových zesilovačů. Znamená to tedy, že v každé zóně může hrát něco jiného, ale zároveň i to samé s rozdílnou hlasitostí.

Zesilovače Adastra A se vyznačují nebývale vysokým výkonem na kanál, a to 200W při 4 Ohm a při 8 Ohm 100W na kanál. Tyto úctyhodné hodnoty jsou dosahovány díky koncepci digitálního zesilovače s vysokou účinností.

Pokud potřebujete zesilovač pro restauraci, kde má hrát jiná hudba v salonku, jiná na terase a jiná v baru, přitom měla být jednoduchá obsluha, případně pro jiný provoz jako jsou obchodní prostory,  je to zařízení pro vás.

Navíc má v sobě integrovaný i MP3 přehrávač, FM rádio a Bluetooth přijímač. Krom reproduktorů už tedy nepotřebujete nic dalšího, abyste z něj dostali nějaký zvuk.

Najdete je zde: https://profi-audio.cz/654-zonove

Jednotlivé zesilovače se liší počtem výstupních audio kanálů a zón.

Adastra A4 má 4 audio kanály, respektive 2 audio zóny s levým a pravým kanálem v každé (2 x 2 = 4).

Adastra A6 … 6 audio kanálů, to znamená 3 audio zóny s levým a pravým kanálem v každé.

Adastra A8 … 8 audio kanálů, už tedy tušíte 4 audio zóny s levým a pravým kanálem v každé.

Dá se tedy říct, že v jednom zařízení jsou až 4 samostatné stereo zesilovače (dle modelu).

Díky otočnému ovladači nad každou dvojicí ovladačů výstupní hlasitostí kanálů můžete volit vstup, který se bude zrovna přehrávat v daných kanálech. Volbu máte z: AUX (přední 3,5mm stereo vstup), MEDIA PLAYER (FM rádio, MP3, Bluetooth), LINE 1 a LINE 2. Pozor FM rádio, MP3, Bluetooth je brán jako jeden vstup, tedy nejde, aby v jedné zóně hrálo rádio a zároveň v druhé třeba MP3. Jde ale, aby v jedné zóně hrálo rádio a v druhé třeba zvuk z LINE 1.

Každý vstup má ještě navíc svou vlastní vstupní regulaci hlasitosti, tedy hlasitost jednotlivých vstupů jde sjednotit jednoduše a zcela přesně.

Obsah obrázku text, zařízení, metr, ovládací panelPopis byl vytvořen automaticky

Málem bych zapomněl na dvojicí vstupů pro mikrofony, které zesilovače mají. Při zapojení mikrofonu jde zvuk mikrofonu do všech kanálů najednou, tedy není možné nastavit, že by šel pouze do konkrétní zóny. K dispozici je i tlačítko TALK OVER, při jejímž stlačení se sníží hlasitost hudby v zónách, jakmile se začne hovořit do mikrofonu.

Představíme si ještě blíže audio přehrávač.

Obsah obrázku text, elektronika, projektorPopis byl vytvořen automaticky

FM rádio má konektor pro externí anténu. MP3 soubory je možné přehrávat z SD karty, nebo USB flash (pozor externí HDD neumí přehrát). Na Bluetooth je možno v jedné chvíli připojit jen jeden telefon. Audio přehrávač má vlastní dálkový ovladač.

Zesilovač je určen pro nízko impedanční reproduktory, minimální impedance na 1 kanál je 4 Ohm. Pozor na výkon zesilovače, aby nedošlo k poškození reproduktorů!

Zesilovač může být volně položen, nebo nainstalován do 19“ RACKU. V obou případech je potřeba mít prostor kolem zesilovače kvůli jeho chlazení.